Lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž

Tato metoda je méně časově i finančně náročná než manuální lymfodrenáž. Je to velice moderní a účinná metoda, jak efektivně ovlivnit tok lymfy. Tento typ se vyskytuje častěji.

Před začátkem lymfodrenáže je důležité uvolnit lymfatické uzliny, o řádné uvolnění se stará certifikovaný lymfoterapeut. Prostředkem přístrojové lymfodrenáže jsou kompresní návleky. Jejich podoba se odvíjí od místa problému, nejběžnější jsou kompresní kalhoty, ale existují i rukávy či vesta. Návleky jsou sestaveny ze vzduchových komor, které se střídavě nafukují podle předem nastaveného programu. Velice důležité je nastavení tlaku v komorách, nesmí být malý, ale ani příliš vysoký, to má na lymfatický systém opačný efekt.

Přístrojová lymfodrenáž se převážně doporučuje v případě chronických žilních nedostatečností, celulitidy, bércových vředů, artrózy, poruch prokrvení, gynekologických obtíží apod. Naopak se nedoporučuje v případě onemocnění jater a ledvin, při akutním onkologickém onemocnění, při těžkých srdečních onemocněních, kožních obtížích, také při akutních zánětů žil či při infekčním onemocnění nebo také při neurologických onemocněních jako je například epilepsie.

Ceník 45min 180 Kč
Pernamentka 10 vstupů 1500 Kč